مشخصات و دستورالعمل چربیگیر گرم آهن

 مشخصات و دستورالعمل چربیگیر گرم آهن

انواع چربیگیر به صورت پاششی و غوطه وری برای انواع فلزات :

چربیگیر آهن و فولاد

چربیگیر آلومینیوم

چربیگیر چدن ، برنج ، مس و سرب و ..

انواع مواد چربیگیری و چربی زدائی فلزات با قدرت پاک کنندگی و تمیز کنندگی بالا و استفاده راحت و آسان برای اُپراتور و کارگر

جهت ایجاد سطحی عاری از هر گونه آلودگی و چربی و آماده سازی سطوح فلزی برای انجام رنگ کاری ، پوشش کاری ، آبکاری و ...


لزوم استفاده از مواد چربیگیری :

عموماً برای تولید یک قطعه صنعتی و فلزی پس از انجام یک سری ماشین کاری ، پرسکاری و عملیات مختلف بر روی فلزات و قرار داشتن در محیط های کارگاهی و عملیاتی لایه های چربی و انواع آلودگی های سطحی بر  روی قطعات قرار میگیرد که لازم می گردد جهت آماده سازی و عملیات نهائی و حتی بسته بندی نهائی و ورود قطعه به بازار هدف یک سری تمیز کاری نهائی (finishing ) بر روی قطعات صنعتی انجام بگیرد که این آماده سازی نهائی شامل رنگ کاری ( الکترواستاتیک ، کوره ای ) ، انواع آبکاری و پوشش ها و .. می باشد که چربی گیری باعث ایجاد پوشش بادوام و بهتر بر روی قطعات می گردد و در بسیاری از موارد باعث صرفه جوئی در مصرف رنگ و مواد آبکاری می شود چون پوشش بر روی سطح عاری از چربی به مراتب مصرف کمتر مواد پوششی را به دنبال خواهد داشت و در تست  سالت اسپری پوشش های رنگ و آبکاری زمان بسیاز زیادی در این تست مقاومت خواهند کرد و پوشش رنگ از روی فلزاتی که چربیگیری شده باشند و عملیات فسفاته کاری بر روی آنها انجام شده باشد به سختی پوسته خواهد شد و دوام بسیار زیادی خواهد داشت .

انواع چربیگیری ( بدون هیچ گونه خوردگی ) مخصوص فلزات حساس به عوامل خورنده از جمله آلومینیوم ، برنج و استیل و ... ؛ لذا انواع چربیگیر های صنعتی و تمیز کننده ها و شوینده های صنعتی برای انواع فلزات در بسته بندی های 25 کیلوئی آماده شده و به بازار عرضه می گردد


چربی گیر گرم آهن

اين چربي گيري پودر خشكي است به رنگ سفيد با بوي ملايم كه براي برطرف كردن چربي و واكس از سطح اشياء برنجي و آهني بكار مي‌رود. اين چربي‌گيري بجاي تركيبات آلي نظير بنزين، پركلرواتيلين كه غالباً آتشزا و يا گران مي‌باشند مورد استفاده قرار مي گيرد .JC3 يك پاك كننده بسيار قوي و بي خطر بوده كه براي فلزات قبل از آبكاري ،رنگ کاری ، فسفاته کاری و یا لعاب مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.

شرایط كار:

 غلظت محلول                               130-110 گرم در ليتر

 درجة حرارت                                 80– 70  درجة سانتيگراد

 مدت لازم                                     2 – 1  دقيقه

 طرز عمل :

      پس از آماده شدن وان چربیگیری با ابعاد مناسب و از جنس آهن با شرایط فوق اشیاء مورد آبکاری بایستی در مدت زمان لازم درداخل وان قرار گیرد. در کارخانجاتی که به صورت دستی عمل می کنند شایسته است پس یک تا دو دقیقه که کار داخل وان قرار گرفت موقع خروج از وان با یک تکه ابر روی کار کشیده شود تا چربیها به طور کامل از بین برود.    فرایند چربیگیری گرم غوطه‌وری یک فرایند شدیداَ قلیایی برای زدودن چربی و روغن از سطح قطعات آهنی یا فولادی می‌باشد. حرکت قطعات داخل محلول چربیگیری سبب بهبود عملیات چربیگیری می‌شود.   در کاخانجاتی که بصورت اتوماتیک کار می کنند محلول چربیگیری بایستی با پمپ و فشار کافی بر سطح کار پاشیده شود تا عملکرد محلول کامل تر شود . شایسته است در این قبیل کارخانجات برای اطمینان بیشتر بجای یک وان چربیگیری از دو وان چربیگیری استفاده شود که در این صورت وان دوم با غلظت کمتری تهیه می شود ودر عوض در فاصله کوتاهتر تعویض می گردد.

روش ساخت:

1.       ابتدا نیمی از وان را با آب پر کنید

2.    مقدار مورد نیاز از نمک چربیگیر را کم کم به آن اضافه نموده و تا انحلال کامل هم بزنید.(چون این ترکیب شدیداَ قلیایی است فرایند انحلال آن باعث ایجاد گرمای زیاد می‌شود لذا از تماس آن با پوست بدن جلوگیری کنید)

3.       پس از انحلال کامل وان را با آب پر کنید و آن را هم زده تا کاملاَ یکنواخت شود.

4.       دما را به مقدار مورد نیاز برسانید, وان آماده است.

– پلهای ارتباطی شما جهت اطلاعات بیشتر و سفارشات   با کیمیای صنعت

تلفن تهران   :      55311128 – 021  

همراه          :       09125772342

تلفن اراک  :    33280282 – 086

فاکس       :     33257149 – 086

همراه       :     09183494533

ارسال پیام  : 10002155311128

پست الکترونیکی   :      info@old.kimiyayesanat.com